2020

Leden - Červen


HIGH TECH PARK a.s. nově přesouvá prezentaci řešení z oblasti asistivních technologií a telemedicíny na stránky dceřinné společnosti TELMED HTP. Tyto stránky byly k tomuto účelu nově upraveny a přepracovány. Zároveň dochází k úpravě stránek OAAT, kde budou prezentovány výstupy z vědeckých studií pro registrované zájemce.


Společnost TELMED HTP otevírá několik experimentálních pracovišť, resp. laboratoří zaměřených na teoretický výzkum a vědecké studie z oblasti technologií směřujících do oblasti sociální problematiky.( viz. více na www.telmed.cz).


HTP společně s TELMED HTP uvádí na trh komplexní dohledový a asistivní systém CAREos. Jedná se

o nejucelenější řešení v této oblasti nejen u nás , ale i v rámci světového měřítka. Kromě inteligentního senzorického dohledového systému a telemedicínského smart zrcadla zahrnuje i humanoidní robotický prvek - Robin, který tvoří nosný základ tzv. "emoční asistivity". (více na www.telmed.cz).


Na vybraných partnerských pracovištích úspěšně pokračuje testování dohledového kamerového systému, které již započalo v roce 2019. Jedná se o řešení, nabízející alternativu ne příliš důstojných "náramků" využívaných

u osob s mozkovým onemocněním (např. Alzheimer..), které nemohou samostatně opouštět prostory pečovatelských ústavů z důvodů hrozícího nebezpečí ohrožení jejich zdraví.


HIGH TECH PARK a.s. nabídne v prvním čtvrtletí společnostem mající zájem o obchodní spolupráci s Čínou možnost prezentace svých výrobků a služeb ve své "showroom" v oblasti Shenzhenu. Kromě prezentačních prostor nabídne i možnost obchodního zastupování v čínském jazyce, kontrolu připravených dodávek, prototypů, vyhledání vhodného dodavatele, zprostředkování dopravy atd.

Tyto služby směřují zejména na menší společnosti a startupy, které obvykle těžko takový servis hledají u velkých lokálních obchodních zastoupení, mají však zájem o expanzi na tyto globálních trhy.

Copyright HIGH TECH PARK a.s. All Rights Reserved